Paris Hiltonové ukradl zloděj narozeninový dort, rozdal ho bezdomovcům

23. února 2011 v 19:58 | ZuZ |  Paris W. Hilton
Když Paris Hiltonová slavila minulý týden třicáté narozeniny, na oslavy se vloudil zloděj a odnesl si narozeninový dort. Teď ho věnoval bezdomovcům. Dort zmizel jen půl hodiny poté, co 15. února Paris sfoukla svíčky. A nešlo jen o ledajaký dort, byla to údajně specialita za 3 200 dolarů (cca 57 000 Kč).Dnes 14:38 - Los Angeles

Zloděj se prostě vplížil do místnosti a v nestřeženém okamžiku s dobrotou odkráčel. Teď se na Facebooku představil jen jako "Paz" a napsal: "Dneska ráno jsem se probudil a měl jsem v obývacím pokoji dort. Je veliký. Je růžový. Je na něm napsáno ´Paris´. A chutná fantasticky."

Paz cukrářský výtvor rozkrájel a podával ho bezdomovcům v centru Los Angeles. Na Facebook poslal řadu fotografií a poznámek o dortu a vysvětlil: "Bylo to hodně neskutečných pár dní: 12 560 novinových článků, 322 zpráv na různých televizních kanálech, 147 žádostí o rozhovor. Dort začal žít vlastním životem. Bál jsem se o svou bezpečnost, a tak jsem se rozhodl, že s tím nechvalně proslulým dezertem podniknu jednu poslední cestu. Vydali jsme se na jih po dálnici 101, až jsme dorazili do známé losangeleské uličky chudých. A zde sága zcizeného pečiva našla svůj sladký konec."

Paz podle údajů FemaleFirst dort, na jehož vrchu nechyběl ani elegantní střevíček z marcipánu, rozkrájel na 125 dílků a bezdomovcům je podával na bílých papírových talířcích.


Btw - Ten kluk má dost :D Ale zase udělal několika desítkám lidí radost, protože kolikrát v životě se Vám poštěstí baštit takhle růžovej kýč! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Albertsap Albertsap | E-mail | Web | 5. června 2018 v 14:26 | Reagovat

The prostate related is the central a part of a male's reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The men's prostate is situated just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really miserable and inconvenient for that patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related condition in men younger than 55 years. Infections with the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of forms of prostate infection. It is a result of bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition connected with a particular defect in the gland and also the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be due to trauma towards the urinary tract or by infections originating from other regions of the body. A patient may go through testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal of the prostate defect then the utilization antibiotics and NSAIDs to treat the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to establish the causes of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other think that intensive exercise and high lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some with the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for health and wellness and it will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies declare that a few ejaculations per week will assist to prevent cancer of the prostate.

3. Eat pork in moderation. It has been shown that consuming more than four meals of beef every week will increase the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to take to be sure a normal prostate would be to choose regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must go for prostate examination one or more times annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji že jste navštívili tento blog. Většina textů je vlastní slovo, k ostatním je připojen zdroj. Pokud odsud něco kopírujete, používejte k tomu zdroj tohoto blogu a pokud to lze, připojujte i naší ikonku. Děkuji!

Poslední aktualizace - 3.1.2010